Czy moje ujście szyjki macicy jest prawidłowe?

Witam,

mam 21 lat i nie rodziłam. Moje ujście szyjki jest szparowate i przypomina położoną na boku literkę Y. Czy to coś złego?

Witam serdecznie!

Ujście szyjki macicy kształtem przypominające literę Y jest typowe dla częściowego rozwarcia w trakcie porodu. Podobny kształt występuje w ostatnich dniach miesiączki, kiedy ujście szyjki jest fizjologicznie rozwarte.

Jeżeli zaprzeczy Pani obu przyczynom niezbędna będzie wizyta u ginekologa, który po zbadaniu Pani będzie mógł stwierdzić jej faktyczny stan.

Pozdrawiam