Czy moje włosy mogą odrosnąć? Zaczęły wypadać po odchudzaniu...

Witam, mam 17 lat. Zaczęły mi wypadać włosy po odchudzaniu. Od 2 tygodni biorę suplementy diety, 3 kapsułki dziennie. Czy włosy przestną wypadać? Czy odrosną?

Lek. Izabela Brym

Witam.

Jeśli wypadanie włosów było związane z odchudzaniem, to miało związek z niedoborem substancji odżywczych, witamin i minerałów. W związku z tym suplementacja tych związków powinna spowodować odrost włosów. W czasie odchudzania mogło jednak dojść do wyczerpania zapasów żelaza w organizmie i rozwoju anemii (jednym z objawów anemii jest właśnie wypadanie włosów). W takiej sytuacji suplementacja żelaza z preparatów bez recepty może być niewystarczająca. Jeśli włosy nadal będą wypadać lub dołączą się takie objawy jak: ogólne osłabienie, męczliwość, problemy z koncentracją uwagi, łamliwość paznokci, bladość, to należy zgłosić się do lekarza, który zleci badania (morfologia krwii obwodowej) i ewentualnie włączy leczenie preparatami żelaza na receptę.