Czy moje wszystkie objawy to nerwica?

Czy moje wszystkie objawy to nerwica ? Od około 6 miesięcy mam ciągłe bóle gardła, problemy z oddychaniem, drżenie rąk, nóg, ciała, zawroty głowy, bóle pleców, bóle w klatce, niechęć do wszystkiego. Zrobiłam już wiele badań między innymi krew z rozmazem, wymaz z gardła, badanie tarczycy, przeciwciała tarczycy, rtg płuc, USG szyji, USG jamy brzusznej, spirometrię... byłam na wizycie u pulmologa, u trzech laryngologów, 3 internistów, onkologa, wszyscy twierdzą, że badania sa ok.

Dzień Dobry Pani,

Jeśli wykonane przez Panią badania diagnostyczne są w porządku, to ja przyjrzałabym się, czy to nie objawy nerwicowe.
Napisała Pani o "niechęci do wszystkiego" ( choć może ona powstać, jeśli są objawy, a rozpoznania nie ma).

Zachęcam Panią do konsultacji osobistej z psychologiem.

Życzę Pani, żeby się wyjaśniło,
Irena Mielnik-Madej

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się z psychiatrą/psychologiem i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl