Kobieta , 27 lat Czy moje wszystkie objawy to nerwica ? Od około 6 miesięcy mam ciągłe bóle gardła, problemy z oddychaniem, drżenie rąk, nóg, ciała, zawroty głowy, bóle pleców, bóle w klatce, niechęć do wszystkiego. Zrobiłam już wiele badań między innymi krew z rozmazem, wymaz z gardła, badanie tarczycy, przeciwciała tarczycy, rtg płuc, USG szyji, USG jamy brzusznej, spirometrię... byłam na wizycie u pulmologa, u trzech laryngologów, 3 internistów, onkologa, wszyscy twierdzą, że badania sa ok.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień Dobry Pani,

Jeśli wykonane przez Panią badania diagnostyczne są w porządku, to ja przyjrzałabym się, czy to nie objawy nerwicowe.
Napisała Pani o "niechęci do wszystkiego" ( choć może ona powstać, jeśli są objawy, a rozpoznania nie ma).

Zachęcam Panią do konsultacji osobistej z psychologiem.

Życzę Pani, żeby się wyjaśniło,
Irena Mielnik-Madej

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam,
jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się z psychiatrą/psychologiem i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy Spirometria – Słowo „spirometria” pochodzi z języka łacińskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „pomiar oddychania”. Spirometria pozwala na uzyskanie informacji na temat czynności układu oddechowego – takich, których nie jest w stanie dostarczyć ani badanie fizykalne, ani analiza badań obrazowych.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: