Czy moje wymiary są dobre?

Witam! Mam 13 lat i moje wymiary są takie: wzrost – 167 cm, waga – 78 kg, pas – 100 cm, biodra – 110 cm. Czy te wymiary są prawidłowe? Czy mam, i jak dużą, nadwagę?

Witaj,
podane przez Ciebie wymiary (waga, wzrost i wiek) wskazują na występowanie u Ciebie otyłości (BMI na siatkach centylowych powyżej 97 centyla). Dodatkowo obwód talii potwierdza nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha.
Przy występowaniu otyłości u dzieci i młodzieży należy skontaktować się ze specjalistą (lekarz pediatra i/lub dietetyk). Jedynie bezpośredni kontakt daje możliwość bezpiecznego i skutecznego pozbywania się zbędnych kilogramów.
Dlatego zachęcam Cię, abyś poprosiła rodziców o umówienie Cię na wizytę. Na pewno pomocny będzie na pierwszą wizytę wypełniony tzw. pamiętnik odżywiania, w którym przez kilka dni zapiszesz wszystko, co wkładasz do ust - co, ile i o której godzinie.
Ważne jest również, żebyś zaczęła się interesować zdrowym odżywianiem.
Przy pozbywaniu się zbędnych kg oprócz wprowadzenia korekty w diecie niezbędne jest także zwiększenie aktywności fizycznej.
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska