Czy moje wyniki badań krwi są prawidłowe - dlaczego utrzymuje się stan podgorączkowy?

Witam serdecznie! Bardzo proszę o interpretację wyników badań krwi. EO#: 0,54, norma <0,45 EO%: 8,1%, norma <5,0, Granulocyty kwasochłonne: 6%, norma <5,0, Pozostałe wartości mieszczą się w normie. Miesiąc temu brałem antybiotyk - A***, lekarz stwierdził, że mam paciorkowca (silne bóle gardła i gorączka), antybiotyk niewiele mi pomógł. Od tamtego czasu utrzymuje się w moim organizmie stan podgorączkowy do 37,5 st C, towarzyszy temu ogólne osłabienie i senność. Ból gardła ustąpił, innych dolegliwości nie mam. Lekarz, który dał mi skierowanie parę dni wstecz na morfologie zalecił mi również wykonanie testu na mononukleozę, wyszedł ujemny. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Podwyższony poziom eozynofilów zwykle świadczy o zakażeniu pasożytniczym lub o alergii. W przypadku przytoczonego przez Pana opisu eozynofilia może być związana z przebytą infekcją górnych dróg oddechowych oraz przyjmowanym lekiem - może on wywoływać przemijające zaburzenia hematologiczne: niedokrwistość hemolityczną, leukopenię, małopłytkowość, agranulocytozę, czy eozynofilię.
Osłabienie oraz utrzymujący się stan podgorączkowy także może być związany z przebytą infekcją i może się utrzymywać przez jakiś czas, w zależności od stopnia nasilenia choroby oraz zdolności organizmu do generowania reakcji obronnej.
Jeżeli inne objawy ustąpiły/ustępują - warto uzbroić się w cierpliwość, po jakimś czasie skontrolować morfologię i w zależności od jej wyniku kierować dalszym postępowaniem. Gdyby stan zdrowia się pogarszał należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym.

Pozdrawiam serdecznie!