Czy moje wyniki badań mogą wskazywać na insulinoodporność?

Witam, czy wyniki mogą wskazywać na insulinooporność? Glukoza na czczo 184, norma 70-99, insulina na czczo: 4,5 norma 2-25. C-Peptyd 1,86 norma 1,1-4,2. CT1 została wykluczona badaniem przeciwciał, szukam przyczyny wystąpienia CT2 w wieku 27lat. Czy insulina może zmieniać swoją wartosć na czczo? Tzn czy dzisiaj może być 4,5 a jutro np 15?

Wyliczenie matematyczne HOMA IR wskazuje na insulinooporność, jednak do pełnej oceny potrzeba znajomości stanu klinicznego (objawy w ciągu dnia, BMI), być może rozszerzenia diagnostyki. Proponuję wizytę u diabetologa. Pozdrawiam.