Czy moje wyniki badań oznaczają boreliozę?

Dzien dobry, Moje wyniku w kierunku boreliozy zrobione 3 miesiace po ugryzieniu: P-ciała p/Borrelia IgG 4,69 RU/ml P-ciała p/Borrelia IgM 12,4 RU/ml Interpretacja wyniku: ujemny <16 wątpliwy 16 - < 22 dodatni >= 22 Badanie wykonane testem przesiewowym. Zgodnie z zaleceniami wskazane jest potwierdzenie wyniku wątpliwego lub dodatniego testem Western-Blot. Czy rzeczywiscie nie ma powodow do niepokoju? Skad zatem sa przeciwciala we krwi? Czy moga one jeszcze ursonac?

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wyniki są ujemne. Nie ma powodu do niepokoju, nie ma powodu do potwierdzania wyniku testem western blot.