Czy moje wyniki badań wskazują na ciążę?

Jestem w 26 dniu cyklu, w 16 miał miejsce stosunek zabezpieczony (prezerwatywa). Cykle mam 26-28-dniowe. Piersi mam powiększone (jak zawsze przed okresem), ale nie bolą. Od 23 dnia cyklu, i szczególnie w 24 dniu, bolał mnie dół brzucha. Odczuwam takie jakby skurcze, jak w trakcie okresu, może ciut słabsze, brak krwawienia, jedynie 25 dnia rano ślad, dosłownie, ślad kropeczki krwi na bieliźnie + od 23 dnia jest mi "mokro".
Nie umiem tego inaczej nazwać, zazwyczaj przed okresem mam gęsty, kleisty biały śluz. Najpierw śluz był wręcz taki ciągliwy, biały lub przezroczysty śluz jak w dni płodne, które są już dawno za mną. Było tego tak dużo, że sprawia poczucie dyskomfortu, bielizna jest ubrudzona na biało. Śluz całkowicie bezwonny. Dziś, 26 dnia cyklu, śluzu jest już mniej i jest bardzo, bardzo gęsty, biały, bezwonny i dosłownie jak klej, bez "kłaczków", jednolity. Okropnie ciasno w pochwie, próbowałam ocenić szyjkę, ale nie mogłam jej dosięgnąć, bo było tak ciasno i ona była tak wysoko.
W 22 dniu cyklu zrobiłam beta HCG, wynik "<1". Zrobiłam badanie, ponieważ test płytkowy wykonany tego samego dnia z moczu wyszedł pozytywny - 2 kreski. Było mi trochę słabo przed południem, ale po śniadaniu, więc to nie z braku cukru i tak dziwnie się czułam. Dziś, czyli 26 dnia, powtórna beta HCG, wynik "2".
Czy to może być ciąża?

Witam serdecznie!

Pierwsze wyniki testów należy uznać za niewiarygodne. Domowe testy ciążowe można wykonać dopiero 14 dni po ryzykownym zbliżeniu, a oznaczenie poziomu beta HCG w 8-10 dni po stosunku. Powtórnie wykonany test dał jednak odpowiedź negatywną, co wyklucza ciążę.
Trudno określić, co jest przyczyną pojawienia się dwóch kresek na płytce. Być może odczytała Pani wynik za późno lub test był przeterminowany.

Przytoczone objawy nie muszą być wywołane ciążą. Podobne dolegliwości występują w przypadku infekcji w obrębie układu moczowo-płciowego.

W obecnej sytuacji sugerowałabym udać się do ginekologa, który Panią zbada i postawi właściwą diagnozę. Powinna Pani wspomnieć o swoich obawach, które w trakcie badania zostaną ostatecznie rozwiane.

Pozdrawiam