Czy moje wyniki i objawy mogą świadczyć o anemii?

Witam. Mam 20 lat. Od dłuższego czasu tzn. około (1.5 miesiąca) zauważyłam niepokojące objawy z jakimi codziennie się wzmagam. Otóż przede wszystkim jestem bardziej senna niż zwykle. Na początku myślałam, że to kwestia późnych godzin lecz zaczęłam godzić wcześniej spać. Co nie rozwiązało moich problemów do tego doszły widocznie opuchnięte oczy :(. Brak koncentracji to jeden z kolejnych czynników, z którymi codziennie walczę, zaburzenia widzenia, bóle głowy, brak cierpliwość (wybuchowość). Blada jestem z natury ale tym razem skóra wygląda inaczej niż zwykle jest bardziej żółto-blada, szybkie kołatanie serca mimo pozycji leżącej w łóżku. Co więcej, mam łamliwe włosy, nieczęsto ale czasem podczas snu zdarza się, że drętwieje mi ręka lub czuję w niej mrówki. Większe łaknienie na jedzenie, słodkie mimo prawidłowego przyjmowania posiłków. (mniej więcej 5 w ciągu doby). Chciałabym dodać: nie odchudzam się, nie przeżywam silnie emocjonalnych stresów oraz wykluczam możliwość ciąży. Od ponad roku mam problemy z pęcherzem (w moczu była krew) lekarka zleciła badania jednak tych jeszcze nie wykonałam z powodu na (plamienia zamiast miesiączki. Niebawem planuję wybrać się na wykonanie badania moczu. Miałam badaną hemoglobinę w miesiące wrześniu wynosiła ona 11.0- chciałam oddać krew jednak nie doszło do tego zabiegu. Moje ciśnienie wynosiło 80/60 . Jestem niskociśnieniowcem z natury. Czy to możliwe, że w tym czasie spadło żelazo, magnez lub hemoglobina tak mocno wpływając na organizm.? Dodam jedną istotną rzecz na anemię chorowały moje 2 starsze siostry. Ja jednak nigdy jej miałam z tym problemu. Czy te ten moment? Czy cukier w moczu może być powodem takiego samopoczucia?
20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Objawy jakie Pani opisała, choć są dość mało specyficzne, rzeczywiście mogą świadczyć o anemii. Przyczyn może być jednak bardzo wiele. Począwszy od niedoborów witaminowych, infekcji czy poważnych stanów chorobowych.

By zdiagnozować przyczynę powinna skonsultować się Pani z lekarzem pierwszego kontaktu, który oceni stan Pani zdrowia na podstawie wywiadu i badania, oraz badań dodatkowych.