Czy moje wyniki badania na boreliozę są prawidłowe?

Wykonałam badanie na boreliozę. Mój wynik to: IgG - 1,68 RU/ml, wynik ujemny <16, wynik wątpliwy 16-22, wynik dodatni >22; IgM -11,29 RU/ml, wynik ujemny <16, wynik wątpliwy 16-22, wynik dodatni >22. Czy to jest prawidłowy wynik? Czy powinnam niezwłocznie udać się do lekarza? Bardzo dziękuję. Serdecznie pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Poziom przeciwciał jest ujemny, najprawdopodobniej, jeśli nie ma niepokojących objawów (rumień, objawy grypopodobne, bóle stawów, zaburzenia neurologiczne), jest Pani zdrowa.

Natomiast jeśli coś Panią niepokoi, a wywiad epidemiologiczny w kierunku ugryzień przez kleszcza jest dodatni, proszę zgłosić się do lekarza, gdyż są pewne sytuacje, w których mimo zakażenia poziom przeciwciał jest ujemny.