Czy moje wyniki na toksoplazmozę w 7 tyg. ciąży to powód do niepokoju?

Witam, jestem w siódmym tyg. ciąży. Dzisiaj otrzymałam wyniki na toksoplazmoze, ale nie potrafię ich odczytać. IgG 22,8 ( normy < 1,6 wynik ujemny, 1,6-<3 wynik wątpliwy, >=3 wynik dodatni), IgM 0,60 ( normy <0,5 wynik ujemny, 0,5-<0,6 wynik wątpliwy, >=0,6 wynik dodatni). Niepokoje sie troche a wizytę mam dopiero w przyszłym tyg. Dziękuje za odpowiedź :)

Lek. Paweł Szadkowski

IgG jest dodatnie - miała Pani kiedyś w życiu kontakt z toksoplazmozą, IgM jest wątpliwe - należy udać się do lekarza prowadzącego, który zleci dodatkowe badania.