Czy moje wyniki powinien obejrzeć lekarz?

Witam, mam 20 lat, jestem kobietą. Jakieś 10 lat temu chorowałam na WZW typ B. Jakieś dwa lata temu robiłam ostatnie badania i wszystko wyszło okej, wirus nieobecny. Ostatnio zrobiłam sobie sama, prywatnie, tak dla własnej informacji, badanie krwi, morfologię, mocz. I mam pytanie, gdyż wyszły pewne nieprawidłowości i nie wiem, tak szczerze, czy powinnam się z tym wynikiem udać do swojego lekarza rodzinnego... No więc tak: INR 1,24, 0,80-1,20 (NORMA) - NO WIĘC PODWYŻSZONE; APTT 44 SEK, 28-42 (NORMA) - RÓWNIEŻ NIEPRAWIDŁOWOŚĆ; RATIO 1,3, 0,8-1,2 (NORMA) - PODWYŻSZONE; MCH 27, 27-35 (NORMA) - TU NIE WIEM, CHYBA SIĘ MIESZCZĘ... NIE WIEM; MCHC 31,2, 32-37 - OBNIŻONE; RDW-CV 45, 12-15 - PODWYŻSZONE. Pytanie: Czy powinny te wyniki mnie niepokoić? Wskazują na coś konkretnego? Nie wiem, czy warto zawracać sobie, jak również lekarzowi tym głowę? Proszę o szybką odpowiedź... Z góry dziękuję...

Witam serdecznie.

Odchylenia w Pani badaniach układu krzepnięcia (INR, APTT) są nieznaczne i wynikają prawdopodobnie z upośledzonej funkcji wątroby (główne miejsce produkcji czynników krzepnięcia) związanej z przebytym wirusowym zapaleniem wątroby. Wskazana byłaby okresowa kontrola tych wskaźników. Nieprawidłowy poziom średniego stężenia hemoglobiny (MCHC) i rozkładu objętości krwinek (RDW) nie ma znaczenia diagnostycznego jeżeli podstawowe parametry czerwonokrwinkowe (erytrocyty, hemoglobina, hematokryt) utrzymują się w granicach normy.