Czy moje wyniki RM głowy z kontrastem mogą wskazywać na SM?

Witam, proszę o interpretację wyników RM głowy z kontrastem. Czy ten zmiany mogą świadczyć o SM? Lekarz zlecił kolejną kontrolę za rok, nie daje mi to spokoju. Dziękuję za pomoc. Wynik z sierpnia 2017 Rozpoznanie: zaburzenia widzenia, ból tylnej części głowy, ból szyi. W obu płatach czołowych podkorowo widoczne drobne, pojedyncze, ogniskowe zmiany o charakterze degeneracyjno-demielinizacyjnym, naczyniopochodnym średnicy do 2 mm, pozostała część istoty białej i szarej mózgu prawidłowa. Niewielka dwukomorowa torbiel szyszynki - część płynowa 3 i 4 mm. Po podaniu kontrastu nie stwierdza się obecności obszarów patologicznego wzmocnienia intensywności sygnału. Wynik po roku - kontrola lipiec 2018 Rozpoznanie: torbiel szyszynki, zmiany naczyniopochodne w okolicach czołowych, określenie progresji zmian. W obrębie substancji białej okołokomorowej prawego płata czołowego widocznych jest kilka drobnych ognisk hyperintensywnych wielkości 3-4 mm - zmiany niecharakterystyczne, prawdopodobnie neurodegeneracyjne, naczyniopochodne przypadkowo wykryte. Szyszynka z torbielą ok 7 mm. Poza tym intensywność sygnału substancji białej i szarej oraz przestrzeni płynowych mózgowia prawidłowa.

Konieczna pełna konsultacja, wywiad, badanie neurologiczne... MRI do interpretacji klinicznej ; " RM głowy z kontrastem. Czy ten zmiany mogą świadczyć o SM? Lekarz zlecił kolejną kontrolę za rok, nie daje mi to spokoju. Dziękuję za pomoc. Wynik z sierpnia 2017 Rozpoznanie: zaburzenia widzenia, ból tylnej części głowy, ból szyi. W obu płatach czołowych podkorowo widoczne drobne, pojedyncze, ogniskowe zmiany o charakterze degeneracyjno-demielinizacyjnym, naczyniopochodnym średnicy do 2 mm, pozostała część istoty białej i szarej mózgu prawidłowa. Niewielka dwukomorowa torbiel szyszynki - część płynowa 3 i 4 mm. Po podaniu kontrastu nie stwierdza się obecności obszarów patologicznego wzmocnienia intensywności sygnału. Wynik po roku - kontrola lipiec 2018 Rozpoznanie: torbiel szyszynki, zmiany naczyniopochodne w okolicach czołowych, określenie progresji zmian. W obrębie substancji białej okołokomorowej prawego płata czołowego widocznych jest kilka drobnych ognisk hyperintensywnych wielkości 3-4 mm - zmiany niecharakterystyczne, prawdopodobnie neurodegeneracyjne, naczyniopochodne przypadkowo wykryte. Szyszynka z torbielą ok 7 mm. Poza tym intensywność sygnału substancji białej i szarej oraz przestrzeni płynowych mózgowia prawidłowa. " Z opisu nie wyglądają na zmiany demielinizacyjne w SM....