Czy moje wyniki rtg kręgosłupa oznaczają coś poważnego?

witam moje wyniki kregosłupa L-S RTG niedomknięcie tylnego łuku l5-s1 kregozmyk l5-s1 10mm wielkosc kregozmyku stala przy przodopochyleniu oraz tylozgieciu tk cechy lumbalizacji s1 l4-l5 uwypuklenie tarczy ku tyłowi z modelowaniem worka oponowego i splyceniem zachylkow bocznych l5-s1 uwypuklenie tarczy ku tylowi i na strone lewą z uciskiem worka oponowego i lewgo nerwu rdzeniowego MRI ZMIANY ZWYRODNIENIOWE L3 DO S1 DEHYDRACJA KRĄZKÓW L3/4 DO L5/S1 NA POZIOMIE L5/S1 UWYPUKLENIE KRĄZKA I ZMIANY ZWYRODNIENIOWE ZWEZAJA OTWORY MIEDZYKREGOWE W CZ DOLNYCH BEZ UCISKU NA NERWY NA POZIOMIE L4/L5 TYLNA CENTRALNA PROTUZJA KRĄZKA MK Z PĘKNIĘCIEM PIERSCIENIA WŁOKNISTEGO DOKANAŁOWO NA GŁEBOKOSC 4MM ZWEZA ZACHYLKI BOCZNE DOCHODZAC W BLISKIE SASIEDZTWO STRUKTUR NERWOWYCH NA POZIOMIE L3/L4 PROTUZJA KRAZKA ZWEZA ZACHYLKI BOCZNE DOCHODZAC DO KORZENIE NERWOW RDZENIOWYCH KANAL KREGOWY BEZ CECH BEZWZGLEDNEJ STENOZY

Wita serdecznie,

Badanie RTG zobrazowało w obrębię kręgosłupa L-S zmiany zwyrodnieniowe, kręgozmyk czyli przemieszczenie kręgów wraz z całym odcinkiem kręgów wyżej leżących ku przodowi w stosunku do kręgu położonego niżej, a także chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię z uciskiem na worek oponowy i nerw rdzeniowy.
Z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza prowadzącego celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.