Czy moje wyniki są dużo ponad normę?

Witam, chciałabym prosić o interpretację początkową związaną z odebranymi wynikami morfologii i OB: leukocyty 6.710 k/uL Granulocyty 54.4 Limfocyty 37.9 Monocyty 5,8 Granulocyty kwasochłonne 1.6 Granulocyty zasadochłonne 0.3 Erytrocyty we krwi 3.97 M/uL,H 11.5 PCTemoglobina we krwi 13.01 g/dl Hematokryt 38.6 ŚREDNIA objętość erytrocytów 97.2 FL średnia masa Hgb 33.0 średnie stężenie hgb 33.9 Stopień anizocytozy erytrocytów 12.3 płytki krwi 276 K/uL MPV 11.5 PCT 0.32 PDW 14.7 OB 7 mm Hormon TYREOTROPOWY 1.10 uIU/ ML.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Do prawidłowej analizy morfologii krwi konieczne są dane pacjenta, m. in wiek i płeć. Zakładam zatem, że jest Pani osobą dorosłą i nie choruje Pani na żadne choroby przewlekłe. Istotna jest również informacja na temat przyczyn wykonywania badania.

Przytoczone wyniki są jednak w normie. Wszystkie wartości mieszczą się w swoich wartościach referencyjnych i nie są powodem do obaw.

Jeśli zauważyła Pani u siebie dolegliwości, które Panią niepokoją warto skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który zleci szczegółowe badania.

Pozdrawiam.