Czy moje wyniki są zadowalające?

Proszę o interpretację moich wynikow. Jestem po amputacij piersi i 3 węzłów chłonnych metodą Pateya. Oto wyniki: carcinoma ductale infiltrans II stopień wg Blooma (M-8500/3). ER estrogen receptor wynik +++. Komentarz PS 5 + IS 3 = PS 8 PR progesteron receptor ++. Komentarz PS 3 + IS 2 = PS 5 . HER +.

Dodam tylko, że mam 71 lat. Lekarz prowadzący powiedział tylko, że wyniki są dobre. A mnie zastanawiają te wszystkie oznaczenia i liczby. Bardzo proszę o wyjaśnienie. Jestem w trakcie chemioterapii, w sumie mam ich otrzymać 6. Z góry dziękuję za wyjaśnienie.

Czy moje wyniki są naprawdę zadowalające?

Witam serdecznie.

Rozpoznanie to rak piersi przewodowy naciekający o średnim stopniu złośliwości (G2). Oznaczenia cyfrowe dotychczące receptorów oznaczają, że rak posiada dodatnie receptory hormonalne (estrogenowe i progesteronowe). Uważa się, że rak hormonozależny rokuje lepiej niż taki, który nie posiada receptorów, gdyż można włączyć leczenie hormonalne zapobiegające jego nawrotowi.

Nie znam niestety pełnych danych dotyczących Pani choroby - tj. stopnia zaawansowania nowotworu - które określa się na podstawie wielkości guza nowotworowego, stanu węzłów chlonnych oraz czy są przerzuty do innych narządów. Od stopnia zaawansowania zależy tak naprawdę rokowanie. Skoro lekarz prowadzący twierdzi, że wyniki są zadowolające, myślę, że należy w to wierzyć.

Pozdrawiam serdecznie