Czy moje wyniki w kierunku toksoplazmozy są odpowiednie?

W pierwszej ciąży miałam toxoplazome IGG ujemni a IGM dodatnie. Awidność wyszła na zarażenie przed ciążą. Teraz staram się o drugie dziecko, lekarz ginekolog nie chciał mi zlecić badań na toxo, twierdząc że jeżeli miałam problemy w pierwszej ciąży to mam już przeciwciała i jestem bezpieczna. Po namowie zlecono mi badania toxo i wyszło następująco: IgG 4,00, nieobecne natomiast IgM 1,83 obecne. Co to oznacza?? Czy moge starać się spokojnie o 2 dziecko czy musze udać się do lekarza chorób zakaźnych??

Pani wynik wskazuje obecnie na świeże zakażenie, jednak jeżeli przechodziła już Pani aktywne zakażenie dawno proponowałabym albo powtórzyć badanie albo skonsultować swój przypadek z lek. chorób zakaźnych. Jednocześnie przepraszamy za tak długi okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.