Czy moje zachowanie może wynikać z problemów psychicznych?

Witam.Mam taki problem a mianowicie od dluzszego czasu wszystko mnie denerwuje np.to ,ze mam wszystko tlumaczyc mojemu mlodszemu bratu,ze mam cos zrobić etc.i jeszcze do tegodochodza leki boje się dotknac roznego typu przedmiotow jak np.nóż,zmywacz do paznokci.W mojej glowie ukladaja sie jakies dziwne przekonania np,ze napilam się tego zmywacza albo,ze nozem przecielam kabel i porazil mnie prad.Mam dosc tego.Nie wiem co mam robić,chodzę do psychiatry ,psychologa,biorę leki,ale to nic nie daje.Nie wiem co mam robic

Dzień dobry!

Proszę o swoich obawach, także tych związanych z nieskutecznością leczenia, rozmawiać z prowadzącymi lekarzem psychiatrą i z psychoterapeutą. Taka otwartość jest ważnym elementem terapii.

Pozdrawiam!

Jeśli już jest Pani w trakcie leczenia i psychoterapii warto wykazać się cierpliwością i zaangażowaniem w pracy nad sobą. Objawy mijają z czasem, działaniem leków i wprowadzaniem zmian. Omawianie wszystkich wymienionych objawów i kwestii w procesie psychoterapii także będzie pomocne. Zachęcam do kontynuowania leczenia.