Czy moje zawroty głowy są związane z nerwicą?

Dzień dobry, Mam 20 lat, jestem kobietą. Od ponad miesiąca mam ciągłe, dość silne zawroty głowy. Badania, które wykonałam są prawidłowe. Przed wystąpieniem zawrotów miałam inne objawy, m.in. somatyczne - drżenie mięśni, kołatanie serca, bóle głowy, szumy uszne, problemy z układem pokarmowym - zaparcia, biegunki, wzdęcia. Miałam również natrętne myśli, które po pojawieniu się zawrotów ustąpiły. Mam także nocne ataki paniki - drżą mi wtedy mięśnie, pocę się, mam dreszcze i czuję lęk. Najgorsze są zawroty. Czy to może być nerwica? Jak sobie z tym radzić?

Witam!
Opisane przez Panią dolegliwości mogą być objawami nerwicy. Jednak, żeby móc stwierdzić nerwicę najpierw należy wyeliminować wszelkie somatyczne przyczyny zaburzeń. Jeśli badania oraz konsultacja z lekarzem nie wykażą takich problemów somatycznych, wtedy warto skorzystać z pomocy lekarza psychiatry oraz psychologa.
Nerwicę dobrze jest leczyć za pomocą psychoterapii, ponieważ powstaje ona na skutek wewnętrznych trudności i konfliktów. Psychoterapia pozwala rozwiązywać te psychiczne problemy, a tym samym wpływać na poprawę samopoczucia oraz zmniejszenie lub wyeliminowanie dolegliwości fizycznych.
Pozdrawiam