Czy moje zęby są tak wadliwe?

Witam, ostatnio zaczął mnie pobolewać ząb i moja stomatolog po krótkich oględzinach stwierdziła od razu, że będzie go leczyć kanałowo. Bardzo mnie to zdziwiło, ponieważ miesiąc temu miałam robione zdjęcie, które w tamtym miejscu nie wykazało żadnych zmian chorobowych. Po wykonaniu tamtego zdjęcia miałam już robione leczenie kanałowe innego zęba (który wcale nie bolał). Teraz zastanawiam się czy to moje zęby są aż tak wadliwe czy może padłam ofiarą oszutki która chce zarobić. Dodam że mam 19 lat

Nie zawsze na zdjęciu rtg są widoczne wskazania do leczenia kanałowego, proszę pamiętać, że jest to zdjęcie 2D, na którym widać jedynie częściowo całego zęba. Nie można też zapomnieć o tym, że niektóre choroby miazgi nie są w ogóle na nim widoczne. Jeżeli jest Pani zaniepokojona, to proponuję skonsultować się z jeszcze innym lekarzem. Pozdrawiam!