Czy moje życie ma sens?

Witam. Mam 16 lat i od jakiegoś czasu mam tylko myśli samobójcze.Próbowałam już 3 razy sobie podciąć żyły, 4 razy dawkowałam z lekami. Czy idzie z tego wyjść? Proszę o pomoc.

Witam!

Warto zastanowić się, co powoduje myśli samobójcze i brak chęci do życia. Podejmujesz próbę wyjścia z tego, dlatego zachęcałabym Cię do wizyty u psychologa, z którym będziesz mogła zastanowić się, skąd u Ciebie pojawia się dążenie do zachowań autodestrukcyjnych.

Być może takie zachowania mogą być przejawem złości przeciwko komuś bliskiemu, bądź chęcią zwrócenia na siebie uwagi. Warto też wyznaczyć sobie cel w życiu i do niego dążyć. Zastanów się jakie są Twoje zainteresowania i zacznij je realizować.

Pozdrawiam!