Czy mojemu organizmowi mleko przestało pasować?

Witam Mam 18 lat i nigdy nie miałam problemu z laktozą. Jedyną osobą która ma z tym problem w rodzinie jest mój kuzyn ale on od małego miał problem. Do rzeczy.. od ponad tygodnia miałam biegunkę pojawiała się nagle.. dzisiaj po zjedzeniu płatków po jakiś 30 minutach znów mnie pogoniło. Jest możliwe, że mojemu organizmowi mleko przestało pasować? Dodam że mleko jak i płatki mają termin ważności.

Dzień dobry,

proszę się obserwować - zazwyczaj nietolerancja nie pojawia się nagle, szczególnie w sytuacji gdy dotychczas nie miała Pani problemów z nabiałem.

Jeżeli sytuacja ta będzie się powtarzać- proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym - jeżeli będzie konieczność zleci on Pani diagnozę w kierunku nietolerancji laktozy.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Dzień Dobry,

nietolerancja laktozy nie pojawia się nagle. Opisane objawy mogą wynikać z innej przyczyny.
Może Pani odstawić produkty zawierające laktozę na krótki okres czasu i obserwować czy objawy ustąpią.
Jeśli jednak biegunka będzie pojawiała się nadal bez jasnej przyczyny - proszę udać się do lekarza.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl