Czy mokry kaszel może oznaczać zapalenie oskrzeli?

Witam! Mojemu chłopakowi od kilku dni dolega mokry kaszel.Początkowo drapało go w gardle,zaczął pokasływać na sucho aż następnego dnia kaszel przeszedł w mokry.Z dnia na dzień chłopaka coraz bardziej męczy mokry kaszel,a on z tym nic nie robi.Mówi,że lada dzień mu przejdzie.Nie podoba mi się jego kaszel.W nocy wystarczy,że przewróci się z boku na bok i już go męczy kaszel.Nad ranem strasznie kaszle,ma dużo flegmy i nie może jej odkrztusić.Czy może mieć zapalenie oskrzeli?Jaki syrop dla chłopaka?

Witam, myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza, który po zbadaniu pacjenta (szczególnie po osłuchaniu oskrzeli i płuc) wdroży odpowiednie leczenie. Pozdrawiam.