Czy monohydrat kreatyny wpływa negatywnie na płodność?

Witam, Mam problem z płodnością, a mianowicie jestem niepłodny. Moja narzeczona chce mieć dziecko - normalne, sam chciałbym mieć. Jeżdżę po klinikach, leczę się w tym kierunku i robię badania. Chodzę na siłownie i mam pytanie odnośnie suplementacji. Czy monohydrat kreatyny wpływa jakoś negatywnie na płodność? (nie biorę żadnych sterydów) Pozdrawiam, Kuba
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zaburzenia płodności spowodowane suplementacja kreatyny są wypadkowym efektem innych działań niepożądanych, takich jak niezdolność do osiągnięcia erekcji i wytrysku, a także obniżenie jakości i ilości nasienia. Zaburzenia płodności mają zwykle charakter przejściowy – po jakimś czasie od zaprzestania zażywania kreatyny sytuacja wraca do normy. Uważa się, że czasowa niepłodność ma związek ze zwiększoną zawartością nieprawidłowo wykształconych męskich komórek rozrodczych. Słabsze plemniki mają mniejsze szanse na przetrwanie w drogach rodnych kobiety, a tym samym na dotarcie do komórki jajowej i jej zapłodnienie.

0
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Teoretycznie podany preparat nie powinien negatywnie wpływać na płodność, aczkolwiek w praktyce nie jest to wykluczone.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty