Czy morfologia i objawy mojej 5-letniej córki wskazują na coś poważnego?

Witam. Jestem mamą 5-letniej Julki. Julka chodzi do przedszkola i do tej pory nie była chorowitym dzieckiem. Trafiliśmy do lekarza, bo dziecko od paru dni było osłabione, miało katar i lekki kaszel, bolał ją brzuch i wymiotowała, temp. w dzien 37.5 a w nocy 38.8. Zrobiliśmy więc badania i wyszło: CRP 63, podwyższone próby wątrobowe no i morfologia. Podaję tylko wartości nieprawidłowe: NEUT 83, LYMPH 11, HCT 42, w rozmazie wyszło Mielocyt 1%, metamielocyt 2%, Pałek 9, segmentów 70, limfocytów 16, monocytów 2. Na dole była informacja przesunięcie w lewo +, co to oznacza? po dwóch dniach powtórka badań: Neut 29, monocyty 13, MPV 10.90 a CRP 15, więc chyba nastąpiła poprawa. Rozmazu ręcznego jeszcze nie mam. Wiem, że te mielocyty mogą występować w białaczce, ale czy zawsze? Czy mogą być przy jakiejś innej infekcji. Dodam, że córka czuje się bardzo dobrze, ma apetyt, nie ma gorączki, ma lekko powiększone węzły za uszkami. Czy jest powód do niepokoju i podejrzewania najgorszego?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Objawy i wyniki u Pani Córeczki mogły mieć związek z infekcją, niemniej konieczne jest powtórzenie wyników i wnikliwa ocena lekarska - badanie i obserwacja, aby nie przeoczyć objawów groźnej choroby.

Pozdrawiam serdecznie