Czy może bić serce, podczas gdy płód się nie rusza?

Witam.

W 15 tygodniu byłam na USG. Słyszałam bijące serduszko, ale lekarz powiedział, że nie może zmierzyć dziecka bo jest bardzo skulone. Dzidzia nie ruszała się ani trochę. Nie pomogły nawet próby jej pobudzenia przez Pana doktora. Jak zapytałam czy jest w porządku? czy rośnie? lekarz zmierzył główkę dziecka i powiedział, że tak ale że ciąża jest jeszcze mała i na razie jest w porządku. Martwię się tym, że dziecko się nie ruszało i nie reagowało nawet podczas naciskania na brzuch w celu jego pobudzenia.

Czy to jest możliwe, że ono tak mocno spało? Czy może jednak powinnam iść jeszcze raz do lekarza i zrobić ponownie USG, żeby zobaczyć czy dzidzia się rusza. Nadmienię że pierwsza moja ciąża obumarła w 6 tygodniu więc te doświadczenie potęguje mój niepokój.

Dzień dobry!

Dziecko mogło akurat spać. Najważniejsze, że jego serduszko bije. Jednak żeby mieć pewność, że z dzieckiem jest wszystko w porządku proponuję, żeby wykonać ponownie badanie USG. Dziecko powinno się w tym wieku ciążowym swobodnie poruszać w płynie owodniowym.
Z poważaniem