Czy może być spowodowany ból wątroby u mamy?

Moja mama bierze leki na cholesterol i na ciśnienie. Od kiedy się dowiedziała ze ma wysoki cholesterol przeszła na dietę, lecz wczoraj najadła się dość tłustego jedzeni i prawie dwóch dni boli ja watroba. Czy to może być spowodowane lekami czy po prostu od jedzenia. Czy powinnismy się martwić i jechać do lekarza czy po prostu czekać aż jej przejdzie. A może pomoże coś co każdy z nas ma w domu. Bardzo proszę o odpowiedz bo się martwimy

Ból może być wynikiem banalnego błędu dietetycznego ale też w taki sposób może się objawiać kamica żółciowa i inne choroby wątroby, trzustki i żołądka . Jeśli pacjent przyjmuje leki obniżające cholesterol to konieczna jest systematyczna kontrola prób wątrobowych. Jeśli po 1 -2 dniach stosowania diety kleikowej, probiotyku i leku rozkurczowego np Nospa do 3 x 80 mg na dobę dolegliwości nie ustępują to należny zgłosić się do lekarza i być może wykonać badanie prób wątrobowych.