Czy może być to następstwo nieleczonej wady kręgosłupa?

Witam serdecznie W gimnazjum stwierdzono Choroba Scheuermanna i skolioze . Rehabilitacja ani zadne praktyki nie zostaly wprowadzone gdyz rodzice zlekcewazyli moje bole jako " wymyslanie" . . W tej cbwili mam 23 lata i jestem 2 lata po porodzie odczuwam silne bole prawej strony glowy prowadzace od szyi , bole rwy kulszowej a takze brak sily w nogach dokladniej bardzo silne bole lydek i skurcze uprzykrzajace zycie przy zwyklych czynnosciach . Czy moga byc to nastepstwa nieleczonej wady kregoslupa ?

Pytanie jak nasilone są wady kręgosłupa. Teoretycznie, na niektóre z objawów, wpływ mogą mieć opisane przez Panią wady. Przyczyn, może być jednak więcej, dlatego potrzebne jest dodatkowe badanie. Tak czy inaczej, umiarkowana aktywność fizyczna i fizjoterapia są jak najbardziej zalecane. Pozdrawiam