Kobieta , 20 lat Witam. Od ok. 3 miesięcy rozpoczęłam współżycie. Martwi mnie jednak że podczas pierwszego wprowadzenia penisa przez partnera odczuwam dość spory ból, dalszy stosunek nie sprawia mi bólu, jednak jeśli podczas seksu mam nogi przyciągnięte bliżej ciała to również sprawia mi to duży ból. Czy może być to spowodowane długotrwałą i nie wyleczoną infekcją grzybiczą? Czy przyczyna może być inna? Bardzo proszę o odpowiedź
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam. Opisane dolegliwości wymagają udania się do lekarza ginekologa i zrobienia kilku badań specjalistycznych. Po otrzymaniu ich wyników, jeżeli nie zostanie w nich znaleziona przyczyna dolegliwości, warto dodatkowo skonsultować się z seksuologiem- psychologiem lub lekarzem. Czasem tego rodzaju reakcje są związane ze zbyt małą lubrykacją pochwy. Można temu w prosty sposób zaradzić np używając żelów nawilżających lub wzbogacając lub wydłużając tzw grę wstępną.Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie ginekologiczneBadanie ginekologiczne składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwszą jest rozmowa (wywiad lekarski) przeprowadzana przez lekarza z pacjentką, druga to badanie przedmiotowe wewnętrzne (polegające na oglądaniu, dotykaniu, opukiwaniu, osłuchiwaniu), które, w przypadku kobiety, polega na badaniu przez pochwę (per vaginam) i badaniu przez odbyt (per rectum).
  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: