Czy może być to spowodowane długotrwałą i niewyleczoną infekcją grzybiczą?

Witam. Od ok. 3 miesięcy rozpoczęłam współżycie. Martwi mnie jednak że podczas pierwszego wprowadzenia penisa przez partnera odczuwam dość spory ból, dalszy stosunek nie sprawia mi bólu, jednak jeśli podczas seksu mam nogi przyciągnięte bliżej ciała to również sprawia mi to duży ból. Czy może być to spowodowane długotrwałą i nie wyleczoną infekcją grzybiczą? Czy przyczyna może być inna? Bardzo proszę o odpowiedź

Witam. Opisane dolegliwości wymagają udania się do lekarza ginekologa i zrobienia kilku badań specjalistycznych. Po otrzymaniu ich wyników, jeżeli nie zostanie w nich znaleziona przyczyna dolegliwości, warto dodatkowo skonsultować się z seksuologiem- psychologiem lub lekarzem. Czasem tego rodzaju reakcje są związane ze zbyt małą lubrykacją pochwy. Można temu w prosty sposób zaradzić np używając żelów nawilżających lub wzbogacając lub wydłużając tzw grę wstępną.Pozdrawiam