Czy może dojść do zapalenia tkanek okołowierzchołkowych?

Witam. Jakieś dwa miesiące temu miałam przeprowadzone leczenie kanałowe górnej jedynki , było to leczenie reendo . Ząb został odbudowany na włóknie szklanym . Od dwóch tygodni miewam lekki ból a od 2 dni ząb reaguję również na zimno. Czy ból po dłuższym czasie od leczenia może się pojawić ? Czy może dojść do zapalenia tkanek okołowierzchołkowych ?

Jednocześnie powtórne leczenie kanałowe nie gwarantuje pełnego sukcesu. Nawet jeżeli ząb nie boli, należy go skontrolować radiologicznie, przynajmniej raz do roku. Pozdrawiam

Witam .
Odpowiadając na Pani pytani - tak ból i zapalenie tkanek może się pojawić po jakimś czasie od leczenia kanałowego, dlatego konieczna jest wizyta u stomatologa , który to leczenia przeprowadził w celu kontroli. Jednak reakcja zęba na zimno wskazuje raczej na inny ząb, nie leczony kanałowo - zęby po leczeniu kanałowym nie mają nerwu i na zimno nie reagują.
Pozdrawiam ,
lek.stom. Łukasz Wojszwiłło