Czy może dojść do zapłodnienia w 7 dniu po przewidywanej owulacji?

Witam serdecznie! Za bardzo się nie orientuję w tych dniach płodnych itp. :) Ale w tel. posiadam program, który sam mi oblicza prognozowane dni płodne,wystarczy zaznaczy tylko kiedy się miało okres. Prognozowane dni płodne przypadły mi na dzień 31.05 lub 1.06, prognozowana owulacja przypadła mi na dzień 5.06, a dnia 12.06 współżyłam z moim partnerem i niestety częściowo pozostawił we mnie swoją spermę. Czy jest to możliwe, żebym zaszła w ciążę w takim dniu? Serdecznie pozdrawiam i dziękuję!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety nie znam programu, który oblicza Pani dni płodne jedynie na podstawie daty ostatniej miesiączki, ale wiem na jakich założeniach się on opiera. Niestety tego typu programy, także te powszechnie dostępne w internecie, dają jedynie przybliżone wyniki nawet u kobiet miesiączkujących regularnie.

W przypadku nieregularnych cykli tego typu kalendarzyki są zupełnie niewiarygodne i nie należy opierać antykoncepcji o ich wytyczne.

Wydłużenie cyklu tzn. wystąpienie owulacji z 7-dniowym opóźnieniem zdarza się wyjątkowo rzadko. Jeżeli jednak Pani cykle mają różną długość, w międzyczasie wyjechała Pani na wakacje, chorowała na różnego rodzaju infekcje, przyjmowała jakieś leki to istnieje prawdopodobieństwo wydłużenia cyklu z ewentualnym zapłodnieniem. Szanse na to są jednak niewielkie.

Pozdrawiam