Czy może mieć to związek z wysokim cholesterolem?

Witam, mam 24 lata i pracuje głównie w trybie siedzacym. Dawniej uprawiałem dużo sportu niestety teraz zawsze brakuje mi czasu. Podczas siedzenia odczuwam ból łydek, który nie pozwala mi na siedzenie w miejscu. Muszę sie często przeciągać, zmieniać pozycje itp. Jaka może być przyczyna takiej sytuacji? Czy może mieć to związek z wysokim cholesterolem, które został u mnie 3 miesiące temu zdiagonozowany? Czy ma to związek z brakiem aktywności fizycznej lub zawartościa mikro i makro elementów?

Dzień dobry, wysoki poziom cholesterolu to sygnał że prowadzony tryb życie nie sprzyja naszemu organizmowi. Wysoki poziom cholesterolu LDL wywołuje negatywny wpływ na śródbłonek naczyń, przez co może tworzyć się proces zapalny, gromadzić blaszka miażdżycowa, a także może wystąpić zakrzepica . Może również wystąpić problem z przepływem krwi i właściwym ukrwieniem poszczególnych części ciała. Przy małej aktywności fizycznej i prowadzeniu tzw. siedzącego tryby życia również występują objawy drętwienia nóg, obrzęku czy bólu. Zdecydowanie polecam więcej ruchu, już 1-godzinny spacer dziennie spełnia wymogi najniższej rekomendowanej aktywności fizycznej. Dodatkowo należy zadbać o zdrową dietę; z udziałem owoców, warzyw (w tym warzyw strączkowych), nasion i orzechów (szczególnie orzechów włoskich), są to składniki które uzupełniają niedobory witamin z grupy B, minerałów, zdrowych tłuszczów. Proszę nie lekceważyć początkowych objawów, czasem wystarczy zapewnić optymalne warunki, a regeneracja organizmu następuje automatycznie.