Czy może objawy mogą nie być wywołane sertaliną?

Witam, od 4 tygodni zażywam zwiększoną dawkę sertaliny (75mg), od tego czasu mam codziennie biegunkę. Przez pierwszy tydzień objawy były bardzo silne, teraz (już przez 3 tygodnie) ból brzucha i biegunka występują tylko rano i rzadko wieczorem. Czy powinnam stosować jakąś specjalną dietę, przyspieszyć wizytę u psychiatry, czy poczekać aż objawy same przejdą? Czy może objawy mogą nie być wywołane sertaliną? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Bigunka i/lub luźne stolce są bardzo częstym działaniem niepożądanym sertraliny. Warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym i poinformować go o wystąpieniu działań niepożądanych, ale jeśli objawy nie są bardzo nasilone i je pani toleruje to warto utrzymać leczenie (jeśli jest ono konieczne), w przeciwnym razie może być konieczne zmniejszenie dawki lub zamiana leku na inny (czego powinien dopilnować pani lekarz psychiatra).