Czy może okazać się, że mam stwardnienie rozsiane?

Zaczęło się jakieś półtora roku temu od kujących w bólu palców rąk i stóp ponadto takiej kłucia igła igłami głównie również w dłoniach i stopach ale również w całym ciele .Byłem u lekarza reumatologa i dwóch neurologów Jeden neurolog stwierdził że nic mi nie jest a drugi powiedział że może to być Polineuropatia alkoholowa ponieważ nadużywałem alkoholu. Przepisał mi millagamme i neurovit. Bóle się znacznie zmniejszyły ale doszły drętwienie w nocy jednego małego palca w obu dłoniach tylko w nocy i takie pulsowanie w całym ciele A kłucie pozostało. Nadminiam się że lecze się na lęki napadowe agorafobie i nerwicę uogolniona do tego jestem hipochondrykiem - właściwie bez przerwy obserwuje swoje ciało i co jakiś czas wymyślam sobie różne choroby ale takich objawów jeszcze nigdy nie miałem. W tym okresie się który Opisałem brałem leki takie jak Asentra Trittico Xanax A aktualnie od 3 tyg Pregabine oczywiście przepisywane przez lekarzy psychiatrów. Boję się że lekarz ze ci mi TK i okaże się że to stwardnienie rozsiane.

Podobne objawy, a w szczególności lęk przed chorobą można wiązać w tym przypadku bardziej z zaburzeniami nerwicowymi. Zachęcam zatem, by oprócz leczenia psychiatrycznego i farmakoterapii rozpocząć psychoterapię. Pozwoli ona Panu przyjrzeć się i zmienić swój sposób przeżywania, lepiej zrozumieć siebie, radzić sobie z objawami lęku i hipochondrii. Warto zgłosić się na leczenie.