Czy może płód dobrze się nie rozwija?

Witam! Jestem w wielkim stresie, otóż podczas pierwszego badania USG wiek ciąży wynosił 6 tygodni i 2 dni (data robienia badania 3.04). Na wizycie kontrolnej lekarz zalecił mi ponowne wykonanie badania kiedy ciąża będzie między 12 a 13 tygodniem. A więc 14.05. (6 tygodni po pierwszym badaniu) poszłam na usg i wyszło, że wiek ciąży to 10 tygodni i 6 dni. Czy to możliwe, że wystąpił jakiś błąd? Czy może płód dobrze się nie rozwija? Bardzo się boję. Następną wizytę u ginekologa mam dopiero za 4 tygodnie... Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Wynik badania jest najdokładniejszy między 11., a 14. tygodniem ciąży. Przed tym terminem badanie mogło być nieprecyzyjne. Nie ma Pani powodu do obaw. Pozdrawiam!