Czy może się to zamienić w trwałego zeza?

Mam krótkowzroczność i astygmatyzm. Od około dwóch lat, gdy patrzę na coś z bliska prawe oko ucieka mi do wewnątrz. Ostatnio znacznie się to nasiliło, ponieważ spędzam dużo czasu przy ksiazkach. Zapisałam się już do lekarza, ale bardzo się martwię. W związku z tym mam pytanie, czy można to wyleczyć ? Czy może się to zamienić w trwałego zeza ? Czytałam, że w takim przypadku nosi się szkła pryzmatyczne, czy istnieje coś takiego jak szkła kontaktowe pryzmatyczne ?

Witam.Zezy nabyte zbieżne są bardzo rzadkie. Ja nie widziałam a pracowałam na zezach 6 lat. .z bliska to ma Pani konwergencje a nie zeza.nie nie ma pryzmat soczewek kontaktowych. Pozdrawiam serdecznie