Czy może spaść jej samoocena?

Taka sytuacja mojej koleżanki chłopak wysyła jej zdjęcie jakiejś dziewczyny pisząc że poznał fajną koleżankę, a następnie wysyła jej wspólne z ta koleżanka zdjęcie i robi to złośliwie, a potem dodaje, że gdyby zerwała z nim to on chciałby być z tamtą, ale jak to mówi jest już zajęta..Dziewczyna jego zaczyna robić się zazdrosna i nie odzywa się, mówi by sobie z tamta pisał jak on próbuje do niej pisać. Która ze stron postępuje niewłaściwie? Czy może spaść jej samoocena przez to co on mówi i robi?

Witam, martwi się Pani o koleżankę, proszę z nią najpierw o tym porozmawiać czy potrzebuje wsparcia i pomocy, jakiej oczekuje, wysłuchać. Jeżeli koleżanka będzie potrzebowała pomocy może zwrócić się również do psychologa. Motywy działania jej chłopaka mogą być różne, na pewno pozbawione wyczucia, troski o partnerkę i jej uczucia. Pozdrawiam serdecznie

Witam.
Zdaje się, że chłopak Pani znajomej toczy z nią jakąś grę.
Myślę, że szczerze powinna z nim porozmawiać o tym, co się dzieje, jak się czuje, gdy on postępuje w ten sposób.
Dobrze by było, gdyby postawiła mu granice, tzn. powiedziała, na jakie traktowanie się nie zgadza, na jakie komunikaty, tak, aby nie czuć się zranioną.
Pyta Pani, czy może jej spaść samoocena? Może, ale nie musi, to zależy od wielu czynników. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, czy tak się zadzieje w przypadku Pani koleżanki, nie znając jej i historii tego związku.

Pozdrawiam,
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska