Czy może stać się coś z moim zdrowiem?

Witam ;D  mam na imię Magda mierze 156 i warze 57 kg od niecałego miesiąca jestem na diecie... schudłam oko. 10 kg jeszcze tak planuje wytrzymać do końca lutego i następne 10 kg zrzucić;) ahm i mam 14 lat. jem 3 posiłki dziennie małe i jest to najczęściej jogurt. płatki owsiane lub warzywa... na obiad czasami jem kurczaka;) 2 godz. spacer około godziny ćwiczenia i raz w tygodniu basen;) Dziękuje za pomoc ;D i pozdrawiam;)

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 23,45 i znajduje się na 90 percentylu. Oznacza to, że jesteś na granicy nadwagi i prawidłowej masy ciała. Bardzo dobrze, że jesteś aktywna - ruch pomoże Ci wysmuklić sylwetkę. Jednak zrezygnuj z rygorystycznej diety, gdyż w okresie dojrzewania wszelkie niedobory pokarmowe mogą mieć poważne skutki zdrowotne.
Najlepszym rozwiązaniem będzie zdrowe odżywianie pod okiem dietetyka. Skonsultuj się ze specjalistą, który ułoży dla Ciebie odpowiednią dietę.

Ze swojej strony mogę przekazać jedynie ogólne zalecenia.
Codziennie powinnaś spożywać ok. 5 posiłków. Zawsze pamiętaj o śniadaniu i II śniadaniu. Spożywaj produkty pełnoziarniste - razowe/żytnie pieczywo, grube kasze, razowe makarony, ryż, płatki owsiane/żytnie (bardzo dobrze, że właśnie takie wybierasz).
Ponadto powinnaś dietę uzupełnić z produkty mleczne i jego przetwory, warzywa, owoce oraz mięso, ryby, jaja oraz nasiona roślin strączkowych.
Postaraj się pić wodę mineralną lub herbaty bez cukru.

Pozdrawiam