Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy może to być jakieś zwłóknianie się ciał jamistych?

Witam. Mam 23 lata i już od prawie 2 problemy z erekcją. Zauważyłem, że mam też problemy z podnieceniem się, patrzę na zdjęcie erotyczne i muszę się naprawdę skupić, aby mieć erekcję (która i tak trwa krótko). Zauważyłem, że mam okresy w których wszystko jest ok, trwają one jakiś 1tyg., a potem czuję takie dziwne jakby prucie,pulsowanie,wyplywanie krwi (w spoczynku), trwa to kilka dni i potem jeszcze ciężej mi się podniecić niż poprzednio. Czy może to być jakieś zwłóknianie się ciał jamistych?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Zaburzenia erekcji wymagają konsultacji lekarza seksuologa. Mało prawdopodobne jest zwłóknienie, tym niemniej potrzebna jest diagnostyka i usunięcie przykrego objawu.
Pozdrawiam. JW, blog.seksuologia.com

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
umów wizytę 0

Co więcej, diagnostyka zaburzeń erekcji wymaga zawsze podejścia wielodyscyplinarnego. Rutynowa diagnostyka to oprócz badania oraz konsultacji urologicznej, konsultacji seksuologicznej, diagnostki obrazowej (USG VEDI), ale także i badania laboratoryjne.

Urolog, absolwent McGill w Montrealu oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jedyny urolog w naszym kraju, który wykonuje zabiegi LSWT Renova leczące zaburzenia erekcji. Uzyskał certyfikat EDAP TMS dla Ablatherm® HIFU oraz certyfikaty Polskiego Towarzystwa Urologicznego w urologicznej diagnostyce ultrasonograficznej. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz European Association of Urology. W 2008 roku był kordynatorem Misji Medycznej i Humanitarnej Związku Polskich Kawalerów Maltańskich w Gruzji.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety