Czy może to być zespół Cushinga?

Witam. Posiadam problemy z cerą, tj. trądzik, a od kilku miesięcy zauważyłem, że pojawiają mi się rozstępy na biodrach, mimo braku nadwagi - ważę 55 kg przy 172 cm wzrostu. Od około trzech tygodni nie jem w ogóle słodyczy i fastfoodów, ponieważ sądziłem, że może to mieć właśnie wpływ na moją cerę, ale teraz jest nawet jeszcze gorzej. Czy może to być zespół Cushinga? Mimo niewielkiej wagi, posiadam dość sporą ilość tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Dodam, że cierpię też na nerwicę natręctw.

Witaj,
powinieneś zdiagnozować swoje podejrzenia i najpierw zgłosić je swojemu lekarzowi rodzinnemu,by dał skierowanie do endokrynologa.Nerwica natręctw może być potraktowana niezależnie od choproby somatycznej,więc zachęcam,byś skontaktował się z wybranym psychoterapeutą,poprzez znajomych lub wyszukiwarkę Google,ponieważ nie wszędzie są to usługi bezpłatne.
Pozdrawiam serdecznie

Myślę, że Pana problemy są spowodowane zaburzeniami endokrynologicznymi. Sugerowałabym wizytę u specjalisty oraz wykonanie dokladnych badań morfologicznych w celu postawienia diagnozy.

Pozdrawiam,
dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado)