Czy możecie zinterpretować mielogram?

Dzień dobry. Mam 34 lata i od dzieciństwa borykam się z anemią spowodowaną niedoborem żelaza. Dodam, że nie toleruję Fe w postaci tabletek, syropów a nawet w jedzeniu. Objawia się to silnym bólem brzucha i biegunkami. Od 2006 roku anemia się nasiliła. Mając Hb-9 trafiłam do szpitala na odział hematologiczny w celu podania Fe dożylnie. Wykonano mi mielogram, który był w granicach normy. Do kwietnia 2010 roku było dobrze. Robiąc kolejne badania HB spadła mi do 6,3. Tym razem znowu trafiłam do szpitala. Podano mi Fe. Obecnie Hb wzrosła mi do 13.8, natomiast krwinki białe spadły do 2,9. Wykonano mi badanie szpiku kostnego. Opis mielogramu: Szpik średniej gęstości. Układ czerwonokrwinkowy przytłumiony z nieznaczną polichromatofilią. W szeregu limfocytarnym podwyższony odsetek limfocytów. Obecne cienie komórkowe. Proszę o wyjaśnienie. Termin w poradni hematologicznej mam dopiero na 24 listopada. Nie wiem, czy mogę tak długo czekać bez leczenia. Pozdrawiam. Optymistka
34 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.
Ponieważ Twoje pytanie dotyczy prośby o interpretację wyników badań nie możemy na nie odpowiedzieć, gdyż przekracza to kompetencje naszego portalu.
Skonsultuj wyniki ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie i mając możliwość przeprowadzenia ewentualnych badań, będzie mógł właściwie je zinterpretować i ocenić Twój stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl