Czy możemy się kochać do końca już?

Witam mam takie pytanie. Biorę tabletki r... od 9 miesięcy. Czy można przez regularne branie tabletek kochać się całkowicie bezpiecznie, bez zabezpieczenia i z efektem końcowym? Dalsza część mojego pytania - pierwszy raz zdecydowałam się, że chłopak skończy we mnie, biorąc tabletki. Czy mimo to nie mogę zajść w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Chyba powinna Pani poczytać trochę na temat antykoncepcji hormonalnej... Zażywa Pani tabletki antykoncepcyjne od 9 miesięcy i nie wie Pani, czemu one służą? One służą m.in. antykoncepcji (jak sama nazwa wskazuje), czyli zapobieganiu ciąży. Działają na drodze kilku mechanizmów, najważniejszym jest zapobieganie owulacji. Tak więc przy ich regularnym i właściwym stosowaniu można współżyć "do końca". Pomimo, że nasienie znajduje się w drogach rodnych, nie dochodzi do zapłodnienia, ponieważ nie ma owulacji. Polecam Pani artykuły na naszym serwisie (w zakładce "warto wiedzieć"). Poza tym warto chyba zapoznać się z ulotką leku, który się stosuje.

Jeśli kobieta zażywa pigułki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami (bez pominięcia żadnej z nich), nie występują wymioty, ciężkie biegunki oraz kobieta nie zażywała leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej (niektóre antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, przeciwpadaczkowe, przeciwgruźlicze, wyciąg z dziurawca), to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%.

Pozdrawiam!