Czy możemy się starać o dziecko, mimo tego przeziębienia?

Dzień Dobry!
Mój wiek to 23 lata, jestem kobietą. Jestem 3,5 miesiąca po poronieniu, trwa u mnie teraz miesiączka, jest to 3 dzień cyklu, chcę się starać o dziecko w tym cyklu, jednak ja i mąż mamy lekki ból gardła oraz lekki katar, powoli nam już przechodzi, samo, bez żadnych leków itp.
Jednak moje pytanie brzmi: czy możemy się starać o dziecko, mimo tego przeziębienia?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Mogą się Państwo zacząć starać o dziecko w bieżącym cyklu. Infekcja górnych dróg oddechowych nie będzie miała wpływu na ciążę. Bardziej niebezpieczna jest sytuacja, gdy kobieta zarazi się będąc już w ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze. Jednak takie zakażenia też zwykle nie wywierają istotnego wpływu na zdrowie dziecka, należy się jedynie wystrzegać gorączki będąc w ciąży, zbijając ją farmakologicznie.

Pozdrawiam serdecznie!