Czy mózg był za mało stymulowany?

Witam uważam, że w dzieciństwie mój mózg nie był odpowiednio stymulowany tzn wychowywała mnie babcia, pewnie była zmęczona tym bardzo, a miała juz swoje lata. Dziecko jest ciekawe świata, i pyta sie np dlaczego samolot lata, bo ma silnik odpowiada dorosły, a co to jest silnik itp itd, uważam że u mnie tego nie było teraz w wieku 30 nieraz nie rozumiem co do mnie się mówi, uważam że jestem mało inteligentny przez to szkoła podstawowa średnia gimnazjum to masakra mało się odzywałem, czy jak zacznę uczyć się języka obcego, zacznę czytać książki grać w szachy pojawią się nowe neurony w mózgu. zauważyłem również, że gdy czytam coś to na początku przekręcam słowo wychodzi to jakoś tak Mama pierze ubrania co sobotę, JA na początku czytam to tak Mam pójdzie po ubrania w sobotę, po chwili dochodzi do mnie, że źle przeczytałem tekst, mam tym jakoś się przejmować, lub gdy ktoś mówi do mnie coś to to słowo dopiero po chwili rozumiem tzn mówi ta osoba chwilkę się zastanawiam i dopiero za chwilę go rozumiem, nie jest tak zawsze

Lek. Paweł Szadkowski

Na pana miejscu skonsultowałbym się z psychologiem oraz ewentualnie psychiatrą, w celu wykonania odpowiednich testów i oceny pana funkcji poznawczych.