Czy mózg chorego na depresję próbuje jakoś sam podjąć pracę?

Czy mózg chorego na depresję próbuje jakoś sam podjąć pracę,wracać do normy czy nic nie robi? I drugie pytanie: czy gdy chory bierze leki to mózg też "współpracuje" i próbuje coś robić czy odpuszcza bo leki za niego robią robotę i już nie robi nic? I jak ma podjąć pracę po orstawieniu leków? Proszę o odpowiedź lekarza psychiatre który mógłby wyjaśnić nurtujące mnie kwestie.

Witam
Mózg nie jest oddzielnym tworem, tylko integralną częścią organizmu i reaguje na wszystko, co zostaje wprowadzone do tego organizmu i współpracuje z innymi organami , jest integralnie połączony z procesami świadomymi i nieświadomymi.
Po odstawieniu leków proponuję zgłosić się na psychoterapię, co pomoże ukierunkować dalszą pracę.
Pozdrawiam
Anna Szyda