Czy możiwe jest stłuszczenie wątroby niewidoczne w badaniu usg?
Witam, proszę o poradę czy możiwe jest stłuszczenie wątroby niewidoczne w badaniu usg, wszelkie znaki na to wskazują ok 15 kg nadwagi,niezdrowy trybzycia, alkohol i podwyzszone enzymy wątrobowe: alt i ggtp pozostałe enzymy ok Wykluczone wzw b i c,. Czy do potwierdzenia niezbedna jest biopsja wątroby?

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa
82 poziom zaufania
Witam,
czasami USG wykazuje podwyższoną echogeniczność, biopsja jest zbyt inwazyjną metodą. Proszę przejść na zdową dietę odchudzającą ( może być ułożona do Niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (ang. nonalcoholic steatohepatitis, NASH) .
Pozdrawiam serdecznie