Czy możliwa ciąża po spóźnionym zażyciu tabletki antykoncepcyjnej?

Witam. W niedzielę rozpoczęłam nowe opakowanie C*** po 6 dniowej przerwie. Tabletkę przyjęłam o 17 a wieczorem współżyłam. W poniedziałek zapomniałam o tabletce i przyjęłam ją we wtorek rano (jakieś 15 godzin spóźnienia). Antykoncepcję stosuję już od 3 lat. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji istnieje realne prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.
Przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykluczyć możliwość ciąży.
W ciągu najbliższych 7-9 dni należy zastosować dodatkową antykoncepcję.

Redakcja abcZdrowie.pl