Czy możliwa jest arytmia u 29-latka?

Dobry wieczór! Mam pytanie związane z arytmią, martwię się ponieważ gram sobie w piłkę - nie zawodowo, tylko okręgówka, ale wiadomo, że co jakiś czas zdażają się wypadki śmiertelne na boisku więc się nieco boję. Moja arytmia nie jest napadowa, jest ciągła kiedy bym nie wziął słuchawek to co 10-15 uderzeń jest pauza i wyrównanie. Co mnie martwi to podczas testu wysiłkowego im szybciej biegłem tym arytmia zanikała (lekarz mówił, że zazwyczaj jest odwrotnie). Osiągnąłem tęto submaksymalne jakoś w okolicy 193 uderzenia (29 lat) i w sumie się nie spociłem, na treningach nie mam spadku wydolności przeciwnie uważam, że wydolnościowo wyglądam lepiej niż Ci "zdrowi". Morfologia, cukier próba sercowa i ciśnienie w normie. Byłem u 3 kardiologów i każdy mówi to samo: "Nie wiem co Panu dolega, niby jest zaburzenie rytmu, ale na USG nic nie ma". O co tu może chodzić, jak leże spokojnie to czuje jakby była nasilona. Trochę boje się, że to coś podobnego jak miał Śp. Halupczok - kolarz. Z góy dziękuję za odpowiedź Ps. dodam, że zdarząją mi się tiki nerwowe czy jest możliwość, że to jakaś nerwica czy jednak serce?

Dzień dobry.Z Pana opisu wynika,że ma Pan arytmię serca.Arytmia może być nad i komorowa.Oba typy mogą występować w następstwie rozmaitych organicznych chorób serca,ale mogą też występować u osób poza tym zdrowych.Przypuszczam,wobec Pana wieku i przytoczonych badań,że to ostatnie ma miejsce w Pana przypadku.Wiekszość zespołów chorobowych,które mogą skutkować nagłą śmiercią w czasie wysiłku fizycznego o czym Pan wspomina to tzw.kanałopatie(wykrywalne przy uważnej ocenie elektrokardiogramu),kardiomiopatia przerostowa(wykrywalna w echo)lub dysplazja prawej komory serca(najtrudniejsza do wykrycia,ale też mogąca się manifestować w echo).Ponadto przy tych zespołach chorobowych z racji ich dziedzicznego pochodzenia z reguły można w rodzinie znaleźć kogoś,kto nagle zmarł w młodym wieku.Wracając do Pana w oparciu o te informacje może się Pan latwo uspokoić(jestem o tym przekonany) analizując ze swoim kardiologiem Pańskie ekg,echo i wywiad rodzinny.Jeszcze raz podkreślam arytmia arytmii nierówna.Bywają zagrażające życiu,ale są też banalne.