Czy możliwa jest bakteria e.coli po takiej kuracji antybiotykowej?

Witam. Robiłam kilka dni temu wymaz i wyszło, że mam e. coli. Wcześniej dostałam dopochwowo antybiotyk na 16 dni, ponieważ miałam paciorkowca. Czy możliwa jest bakteria e.coli po takiej kuracji?? Wymaz robiłam sama więc nie wiem czy jest dokładny. Podkreślę, że bardzo mi zależy na zabiegu HSG, gdyż staramy się od 3 lat o dziecko

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wymaz powinien być pobrany przez wykwalifikowaną osobę. Proszę zatem powtórzyć badanie.