Czy możliwa jest bulimia?

Nie mam pojęcia o bulimi ale jak o tym przeczytałam to mam pewne obawy. Nie odżywiam sie zdrowo, ale jem sporo, jestem szczupła mam 18 lat i wagę ok.47kg.Ostatnim czasem zdarza sie tak ze nie moge patrzec na jedzenie, obrzydza mnie często bardzo, cokolwiek to jest, jakis sos, jakies resztki po jedzeniu, mięso itp. Naciąga mnie odrazu na wymioty i musze sie położyć i wstrzymać to, wstrzymuje sie za każdym razem ale wiem ze mogłabym zwymiotować za każdym tak jak dzisiaj po zjedzeniu mięsa.

Bez dokładnego wywiadu żywieniowo-chorobowego ciężko jest mi ocenić Pani przypadłość.

Pozdrawiam,
Dietetyki Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Bulimia to zaburzenie odżywiania polegające na występujących co jakiś czas napadach obżarstwa, a następnie wymiotowaniu, stosowaniu ćwiczeń fizycznych, oraz leków przeczyszczających.
Najlepiej zwrócić się o pomoc do lekarza, gdyż w Pani przypadku może to być początek choroby.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com
http://dietetyka-medyczna.pl/

Witam serdecznie,

Pani objawy nie wyglądają mi na bulimię. Należy zastanowić się jednak skąd u Pani złe samopoczucie na widok jedzenia. W tym momencie bez większej ilości informacji czy badań nie jestem w stanie odpowiedziec na pytanie co Pani dolega. Zalecam wizytę u lekarza, który postawi diagnzę.
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk